Na co zwrócić uwagę wynajmując samochód?

14-sty-2019

Wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie w okresie wakacyjnym. Klientami są nie tylko turyści, ale także osoby prywatne, które nie posiadają własnego samochodu. Poza okresem urlopowym z wypożyczalni samochodowych korzysta wielu przedsiębiorców. Przekonajmy się w jakim celu?

Wynajęty samochód służbowy

Wielu właścicieli firm decyduje się na wynajęcie samochodu służbowego. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, przede wszystkim brak zadłużenia – kredytu. Comiesięczne koszty wynajmu można zaplanować w budżecie, co pozwoli na zachowanie płynności finansowej w firmie. Wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajęcie samochodu na rok, a po wygaśnięciu umowy wznawiają ją na kolejne 12 miesięcy.

Podróż służbowa

Wiele wypożyczalni oferuje wynajem samochodu nawet na 1 dzień. Korzystają z nich klienci, którym samochód uległ awarii lub ci wybierający się w podróż służbową.

Na co zwrócić uwagę?

Warto zaznaczyć, że decydując się na wynajem samochodu dokładnie należy sprawdzić warunki wynajmu, przede wszystkim:

  • co zawiera czynsz najmu
  • czy samochód jest ubezpieczony
  • jaki jest okres wypowiedzenia
  • czy samochód posiada aktualny przegląd techniczny
  • czy umowa zawiera zapis o dziennym limicie przejechanych kilometrów

Jeśli panujesz wynająć samochód i chcesz mieć pewność, że w umowie nie ma żadnych ukrytych kosztów skorzystaj z oferty FleetSolutions. Elastyczne warunki wynajmu oferowane przez firmę spełniają oczekiwania wszystkich klientów.

Logowanie

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami i nowymi ofertami

Twoje konto

Jezeli nie masz kontaZarejestruj się