Auta po lesingu

03-lis-2018

Zakup samochodu wiąże się z kosztami, jak dużymi zależy od kupującego. Można zdecydować się na nowy model prosto z salonu samochodowego lub wybrać używany. Nowe samochody już po około trzech latach tracą połowę swojej wartości. Czy opłaca się więc nabywać samochód prosto z linii produkcyjnej z zerowym przebiegiem oraz gwarancją?

Komis samochodowy – giełda samochodowa

Obecnie używane samochody można zakupić na giełdzie lub w komisie samochodowy. Wybór jest naprawdę szeroki. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, nie mamy to końca pewności co do stanu technicznego samochodu oraz jego rzeczywistego przebiegu. Warto także, zaznaczyć, że większość samochodów w komisach i na giełdzie nie jest garażowana, co negatywnie wpływa na ich stan techniczny.

Zakup samochodu z ogłoszenia

Nabycie samochodu od osoby prywatnej jest również ryzykowne. Często zdjęcia przedstawiające samochód nie ukazują jego rzeczywistego stanu. Sprzedający zapewnia, że większość części jest wymieniona a samochód jest bezwypadkowy.  Czy tak jest naprawdę – pewności nie mamy.

Samochód prawie jak nowy ale tani

Jeśli chcemy zakupić samochód w dobrym stanie technicznym i w korzystnej cenie powinniśmy się zdecydować na pojazd, który był wcześniej leasingowany. W takiej sytuacji mamy pewność, że przedstawiony przebieg jest prawdziwy a samochód zadbany. Decydując się na zakup samochodu, który był leasingowany często możemy także otrzymać gwarancję, co jest dodatkowym atutem podczas drobnych usterek lub koniecznych napraw samochodu.

 

Logowanie

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z promocjami i nowymi ofertami

Twoje konto

Jezeli nie masz kontaZarejestruj się